אודות מנגישים


מהלב, המרכז הישראלי לנגישות בתקשורת, הוקמה בשנת 1997 ביוזמת ארגון הג'וינט ובסיוע של חברת קילים אלקטרוניקה - 60 שנה מובילה את תחום ההגברה והתקשורת בישראל. מהלב החלה דרכה כמרכז מידע לאספקת ציוד עזר לשמיעה לאנשם עם מגבלת שמיעה ועד מהרה הפכה למוקד להקניית פתרונות טכנולוגיים והדרכתיים לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מגבלויות בכל תחומי החיים.


מהלב חברה פורצת דרך בתחום הנגישות, הינה הראשונה להתקין מערכות לאנשים עם מגבלת שמיעה בתיאטראות ובמוסדות ציבוריים, היחידה לפתוח דלתה לטובת פיתוח טכנולוגיות לאנשים עם מוגבלויות והמובילה בתחום ההדרכה המקצועית והייעוץ לנושא. מהלב ביצעה למעלה מ- 200 אולמות, אלפי אשנבים ועמדות מידע, אלפי כיתות לימוד, עשרות מועדונים ומרכזים לגיל הזהב ומגוון מוסדות ושירותים לציבור. מהלב פיתחה ומפתחת מוצרים ושירותים לאנשים עם מוגבלויות ומשלבת את פעילותה עם ארגונים וגופים ציבוריים.

 מהלב קלטה לשירותיה אנשם עם מוגבלויות - אנשים עם מגבלת שמיעה, מגבלת ראיה, מגבלה פיסית וקוגנטיבית, מתוך האמונה והבנה של הביטוי "שום דבר עלינו בלעדנו". לצורך כך התאמנו גם את רחבי המרכז שלנו לאנשים עם מוגבלויות והוכחנו כי הסרת המכשולים בפני אדם עם מגבלה מאפשרת לו להוכיח את יכולתיו האישיות ולתרום הן למקום עבודתו והן לחברה לפחות ואף לעיתים יותר מעובדים אחרים.

 

 לאור ניסיוננו, החלטנו במהלב לשתף את הציבור ולהשיק את אתר האינטרנט "מנגישים" לטובת אנשי מקצוע, אנשים עם מוגבלויות וכל אדם שהנושא חשוב לו, למתן מידע אודות החוק, התקנות ויישומים טכנולוגיים והדרכתיים לביצוע הנגישות במוסדות ושירותים ציבוריים.

 

אנו מזמינים אתכם ללמוד וללמד את הנושא. נשמח לקבל ולפרסם הערות, המלצות ותכנים שברצונכם לשתף את הקוראים.