ועידת נגישות ישראל ה - 3
 

הנגשת הועידה למשתתפים כבדי שמיעה וראייה
 

חברת מהלב ביצע נגישות עבור אנשים כבדי שמיעה וראייה בועידת נגישות ישראל ה - 3 אשר התקיימה ביום חמישי 28/05/15 במרכז כנסים "אוויניו" בקרית שדה התעופה.
 
מתוך מכתב התודה על ההשתתפות בועידה: 
 
"אנחנו רוצים לנצל את הזדמנות כדי לומר תודה והערכה רבה על השתתפותך הפעילה בוועידת הנגישות של עמותת נגישות ישראל ב 28/5/15...   המצגת שהעברת הייתה מעניינת מאוד והיה תענוג להקשיב לה וללא ספק תרמה רבות להצלחת הוועידה. אנו מקבלים מחמאות רבות על כלל הדוברים - על הגיוון, המקצועיות והעניין שבהם הדברים הועברו לקהל - לך יש חלק חשוב בהצלחה!"

למכתב המלא - לחץ כאן


 
הועידה
 
מתוך אתר נגישות ישראל אודות הועידה: "הועידה הינה ועידה מקצועית ומהווה מקום מפגש לבעלי עניין רבים מתחום הנגישות ומשמשת פלטפורמה לימודית ומעשירה".
   
בועידה השתתפו כ 600 אנשים, נכחו חברי הכנסת יאיר לפיד, יצחק בוז'י הרצוג ואילן גילאון, התקיימו הרצאות בהשתתפות מרצים בכירים מהארץ והעולם בנושא נגישות כגון הרצאה בנושא הנגשת העיר ברלין (המחלקה לפיתוח סביבתי אורבני בברלין) והרצאה בנושא תוסף חדשני שהופך כל טאבלט למקלדת ברייל (חברת blitab האוסטרית), התנסות חוויתית, מופע חושים, טקס הענקת פרס נגישות ישראל ותערכות ספקים.
  
בועידה הוצג פרויקט הנגשת מוזיאון הילדים החדש 'לונדע' ע"י מורשת הנגישות שגית חקלאי, המוזיאון הונגש עבור כל סוגי במוגבליות וזכה אף בפרס נגישות ישראל ניתן עבור עשייה המהווה דוגמה לחיקוי בתחום הנגישות.
חברת מהלב ביצעה נגישות במוזיאון 'לונדע' לטובת קהל המבקרים בעזרת מערכות הכוונה קולית STEP HEAR, מערכות שמע לולאות השראה LOOP HEAR, מערכות דו כיווניות ומערכות שמע עבור המייצגים.
חברת מהלב הפעילה עמדת התנסות בועידה על מנת לאפשר למבקרים לחוות את הצורך בנגישות עבור אנשים עם לקות שמיעה, בן המתנסים הרבים היה גם חבר הכנסת יצחק בוז'י הרצוג.
 
                                                         בוז'י            עמדת התנסות


כמו כן הוקם דוכן להצגת פתרונות הטכנולוגיים לטובת ביצוע הנגישות לקהל הרחב.

 
דוכן מהלב
                                                                                                     *התמונה צולמה ע"י קרן מזור עבור נגישות ישראל.


 
מנכ"ל חברת מהלב העביר הרצאה בנושא "נגישות השירות בתחבורה הציבורית - STEP HEAR להכוונה, מידע ותקשורת בזמן אמת"
בהרצאה תיחשף לראשונה טכנולוגיה ייחודית בעולם, פרי פיתוחם של גורמים טכנולוגיים המובילים בתחום התחבורה הציבורית. הטכנולוגיה תעניק מענה לקשיים שעולים בפניי אנשים עם מוגבלויות בעת שימוש בתחבורה הציבורית (דגש על אנשים עם מגבלת ראיה ומגבלה פיסית) ותשנה את פניי התחבורה הציבורית בישראל ובעולם. המערכת תאפשר הכוונה קולית, מתן מידע בזמן אמת ותקשורת עם הנהג לצורך הערכות והנוסע והנהג להעלאת הנוסע והורדתו.
למצגת - לחץ כאן.
 
                                                          הרצאה של משה קילים         האפליקציההגישה למשתמש נוחה ונגישה ביותר, באמצעות אפליקציה לטלפון החכם, על מנת לאשר לכל אדם עם מגבלה להיעזר בה. הורדת האפליקציה הינה ללא תשלום. האפליקציה מוגדרת לאנשים עם מגבלת ראיה ומגבלה פיסית. יחד עם זאת הוכחה כיעילה גם עבור אנשים עם מגבלה קוגניטיבית ואנשים עם קשיים אחרים בהתמצאות ובשפה.

אפליקציית STEP HEAR קיימת בחנויות אפל ואנדרואיד להורדה ללא תשלום. הגרסה זמינה להורדה החל מתחילת חודש מאי 2015. הגרסה הנוכחית מאפשרת הפעלת מערכות המותקנות במבנים לטובת הכוונה לאנשים עם מגבלת ראיה, אולם אינה מפעילה את המערכת נשוא הרצאה זו. עם סיום הפיילוט והתקנת המערכות בתחבורה הציבורית, יתאפשר שדרוג של האפליקציה הקיימת ועדכוני התוכנה הנ"ל יהיו זמינים לציבור הרחב.
  

קישור למידע נוסף אודות המערכת - לחץ כאן

 
 

צוות מהלב