מערכת שמע לולאת השראה לעמדת שירות  - LOOP HEAR

"בעמדת שירות פתוחה או בעמדת שירות סגורה בה קיימת מחיצה חלקית בין פני נותן השירות למקבל השירות אחת לפחות מכל סוג שירות שניתן במקום, תמצא מערכת עזר לשמיעה מסוג לולאת השראה, הכוללת בנוסף מיקרופון חיצוני ואפשרות חיבור לאוזניות; ויכול שמערכת זו תותקן בעמדה אשר לא בוצעו בה התאמות נגישות כאמור בתקנות משנה." (תקנות נגישות השירות, 2013, תקנה 18 ג' עמדת שירות)

אדם עם מגבלת שמיעה מתקשה לנהל שיחה במקומות בהם שוהים מספר רב של אנשים וקיים רעש רקע כגון מחשבים ומזגנים פועלים ועוד. על מנת לאפשר לאדם כבד שמיעה לשמוע וגם להבין את הנאמר ע"י נציג שירות או קופאי בעמדת שירות, יש להתקין בעמדה מערכת שמע מסוג לולאת השראה.

בעמדת השירות, עמדת קבלה, קופה או עמדת מודיעין נגישה שבה הותקנה מערכת שמע לאדם עם מגבלת שמיעה מסוג LOOP HEAR, יכול מקבל השירות להיעזר במערכת על מנת לשמוע את נותן השירות הן בעזרת מכשירי השמיעה שברשותו ע"י שימוש בתוכנית "T" או בעזרת האפרכסת של המערכת. 

המערכת כוללת מיקרופון שולחני, יחידת עיבוד ושידור למכשיר שמיעה בתוכנית "T" ואפרכסת לאנשים שאינם משתמשים במכשיר שמיעה בעל  תוכנית "T". תוכנית "T" הינה אוניברסאלית ולרוב האנשים המשתמשים במכשירי שמיעה מופעלת התוכנית במכשירם. כאשר אדם עם מגבלת שמיעה קרב אל העמדה ומזהה את סימן הנגישות, הוא יעביר את המכשיר שלו לתוכנית "T" (או שהמכשיר יעבור אוטומטית לתוכנית "T") ויוכל לשמוע בבירור ישירות אל מכשיר השמיעה שלו את דברי נותן השירות. במידה ואין בידיו מכשיר שמיעה שבה תוכנית "T", יוכל להעזר באפרכסת של המערכת ולשמוע את הדברים ישירות אל אוזנו.

שימוש במערכת יסייע גם לך להעניק שירות נעים ויעיל לאדם עם לקות שמיעה. ניתן להעזר במערכת גם עבור אנשים הסובלים מבעיות קשב וריכוז והמתקשים בסביבה רועשת.

המערכת עונה לכל התקנים הישראלים והבינלאומיים עבור כבדי שמיעה ולדרישות החוק להנגשת מבנים ציבוריים.

מערכות מהנ"ל הותקנו באלפי עמדות שירות, ביניהם : דוכני מפעל הפיס, קמעונאות - רשת שופרסל, רשת סופר פארם, מגנוליה תכשיטים , רשת סליו, חנויות בזק סטור ועוד, בתי חולים, קופות חולים-כללית, מכבי, לאומית ומאוחדת, קופות מתחמי בתי הקולנוע, מוזיאונים, תיאטראות, סניפי בנקים - פועלים, לאומי, בינלאומי, אוצר החייל, מזרחי, דיסקונט, איגוד, מרכנתיל, עיריות - חיפה, תל אביב, ירושלים, הוד השרון, רחובות ועוד, רשת מנטה, תקשורת - אורנג', סלקום, דינמיקה סלולר, תחבורה - רכבת ישראל, מודיעין דן, מודיעין נתב"ג, סניפי הביטוח הלאומי, משכן הכנסת ועוד.

מערכת שמע לולאת השראה - LOOP HEAR:


LOOPHEAR1


העמדה הנגישה מסומנת בסמל הנגישות לשמיעה:


LOOPHEAR2


 

כניסה לסרטון הדגמה - לחץ כאן