שלט קולי - STEP HEAR באפליקציה


"סימן מוביל בתוך בניין מתחיל מהכניסה העיקרית לבניין ומוביל ממנה לעמדת המודיעין בבניין, וממנה עד לסימן המאתר שמוביל להתקני הפיקוד בתחנה של המעלית המרכזית שבמפלס הכניסה הראשית;  אין בבניין מעלית ועמדת מודיעין, מסתיים הסימן המוביל לפני הכניסה העיקרית לבניין; אפשר שבמקום סימן מוביל כאמור קיימים   לחלופין אמצעים להכוונה קולית המאפשרים לאדם עם מוגבלות בראיה לזהות כל אחד מהמקומות בבניין הנזכרים בפסקה זו..." תקנות נגישות בניין קיים, תקנה 16 ב-2 הכוונה):

ההגדרה לשלט קולי בתקן 1918 חלק 4: נגישות הסביבה הבנייה - תקשורת: "שלט קולי... אפשר שיוצב לצורך מתן מידע כחלופה לשלט כתוב עבור אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית, או שישמש כאמצעי לזיהוי לקבלת מידע, או/וגם להכוונה ולהתמצאות במרחב עבור אנשים עם מוגבלות ראייה". 

"שֶלט קולי הכולל  יחידת  בסיס ויחידת  משתמש  אישית  המזהה את קיומו של השֶלֶט הקולי ומאותתת למשתמש באמצעות רטט או/וגם חיווי קולי. המשתמש מפעיל באמצעות יחידת המשתמש האישית את יחידת הבסיס לקבלת המידע הקולי."


"יחידת הבסיס של שֶלֶט קולית אפשר השמעת מידע קולי (מלל או צליל)…"

 

 

מערכת הכוונה ושילוט קולי STEP HEAR - הינה טכנולוגיה ישראלית להכוונה קולית לפי דרישה לאנשים עם מגבלת ראיה, פותחה בהתאם לתקן ובמטרה לאפשר למשתמשים מידע, הכוונה ועצמאות במרחב הציבורי.

מבנה המערכת ואופייה מתאימים אותה לעמידה באופן מלא לדרישות חוק השוויון לאנשים עם מוגבלויות ולצרכיהם של אנשים עם מגבלת ראיה. ראשית החופש של המשתמש לבחור האם להשתמש בטכנולוגיה העומדת לראשותו או לאו. שנית, היכולת של המערכת לספק גם מידע (שילוט קולי) וגם הכוונה בהודעה קולית אחת מסייעת למשתמש כתחליף למשוב חזותי מהסביבה.

שילוט קולי - מידע לגבי מקום הימצאותו, השירותים הניתנים במקום וכד'. הכוונה קולית לאיזה כיוון עליו לפנות לעומת כיוון הקול המושמע (הרמקול משמש נקודת עוגן להוראות).

המערכת כוללת בסיסי רמקול המותקנים בסמוך למקומות עיקריים - מודיעין, נוחיות, מעליות וכד' ושלט הפעלה ו/ או אפליקציה לטלפון החכם שבידי האדם עם לקות הראיה. כאשר המשתמש קרב אל יחידת המידע, יחל המכשיר לרטוט ולצפצף על מנת ליידע את המשתמש כי מערכת STEP HEAR מותקנת בסביבה הסמוכה לו (A). צג הטלפון ידלוק ויחולק אוטומטית ל- 4 חלקים שמהווים למעשה את הלחיצים של השלט הרחוק (3+1).  לחיצה על גבי הלחיצים בשלט או על גבי הטלפון (B) תפעיל את יחידת המידע המותקנת והודעת מידע והכוונה תבקע ממנה (C). 

לחיץ "1" - יוגדר לכריזה קולית מהרמקול ביחידת המידע (הודעה קצרה)
לחיץ "2" - יוגדר לכריזת האינפורמציה מהרמקול ביחידת המידע (מידע מפורט)
לחיץ "3" - יוגדר לזיהוי מרחק המערכת מהמשתמש (לפי צפצוף)
לחיץ "4" - יוגדר למנגנונים שונים למתן שירות נגיש (הפעלת מערכת CALL HEAR לשירות נגיש וכו')

 

Stephear1          Stephear2

 

האפליקציה זמינה להורדה מחנויות APLLE ואנדרואיד ללא תשלום, ניתן לבצע חיפוש ע"י הקלדה - STEP HEAR.

לאחר הורדת האפליקציה יש לוודא כי אופציית ה - BLUE TOOTH פעילה.

ברקוד להורדה עבור IPHONE:                  ברקוד להורדה עבור אנדרואיד:


 

      Stephear3                             Stephear4

קישור להורדה לאייפון - לחץ כאן

קישור להורדה למכשירים עם מערכת הפעלה אנדרואיד - לחץ כאן

המערכות ימשיכו לשמש גם אנשים המשתמשים בשלטים הרגילים של ה STEP HEAR. 

סרטון הדגמה - לחץ כאן 
 

 המערכת פותחה בישראל ע"י חברת STEP HEAR ומעניקה את המענה הראוי עבור אנשים בכל רחבי העולם. מהלב הינה חברה בצוות הפיתוח של המערכת והינה נציגתה הבלעדית של STEP HEAR  בישראל.

פרוייקטים לדוגמה בהם הותקנה מערכת הכוונה קולית STEP HEAR - המרכז לעיוור בישראל, הספרייה לעיוורים, יד לבנים מודיעין, הרובע היהודי בירושלים, קרית הממשלה תל אביב, קרית הממשלה חיפה, בית המשפט המחוזי תל אביב, בית המשפט המחוזי באר שבע, סניפי רשת שופרסל, בית חולים איכילוב, בית חולים אסף הרופא, בית חולים בלינסון, סניפי בנק הפועלים, מלון גלי כנרת (רשת רימונים), מלון הילטון, חנויות בזקסטור, בניין הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בירושלים, בית המשפט ברמלה, בניין הראל רמת גן, בניין הראל פתח תקווה, בית השקעות IBI, מרכז המבקרים קלסברג, מפעל מוגן רב נכותי כסיפה, קניון הדר תלפיות, קניון גבעת שמואל, גרנד קניון חיפה, הקיריון, מועדון גיל הזהב שפטל ראשון לציון, מועדון מוזיאון ישראל בירושלים, מרשל תל אביב, קניון פארק אזורים פתח תקווה ועוד.

 

המערכות המותקנות באתרים הציבוריים ובמוסדות ציבוריים ניתנת להפעלה גם באמצעות השלט המסופק ע"י המרכז לעיוור בישראל. 

Stephear5