אמצעי הכוונה לאנשים עם מגבלת ראייה 

ע"פ תקנות נגישות בניין ציבורי קיים (עפ"י תקנה 16 ב-2 הכוונה):
 
"סימן מוביל בתוך בניין מתחיל מהכניסה העיקרית לבניין ומוביל ממנה לעמדת המודיעין בבניין, וממנה עד לסימן המאתר שמוביל להתקני הפיקוד בתחנה של המעלית המרכזית שבמפלס הכניסה הראשית;  אין בבניין מעלית ועמדת מודיעין, מסתיים הסימן המוביל לפני הכניסה העיקרית לבניין..."

חברת מהלב עוסקת בפיתוח תחום אמצעי הכוונה ואזהרה על מנת לאפשר לאנשים בעלי לקות ראייה לנוע בבטחה בצורה עצמאית ומכובדת כפי שחוק הנגישות קובע.

מטרת הציוד לאפשר לאדם עם מגבלת ראייה הכוונה במרחב באופן יעיל ואפקטיבי  ע"י זיהוי במגע  עם מקל נחייה או באמצעות כף הרגל וע"י ניגוד חזותי בין הסימנים השונים, תוך כדי צמצום ההפרעה של המשתמשים האחרים במרחב הציבורי.

ברשות מהלב נמצא מגוון רב של ציודים שונים העומדים בתקן הישראלי עם רמת עמידות גבוהה לאורך זמן, אפשרות למגוון רחב של מוצרים כגון יריעות, סימנים בדידים , אריחים וכדו'.

בכדי לשמור על חופש התכנון והעיצוב אנו מציעים מגוון רחב של מוצרים העשויים חומרים שונים כגון אלומיניום, נירוסטה, פלסטיק, גומי ואף גוונים שונים של עץ. 
 

סימון אזהרה -מטרת סימון הינה להפנות את תשומת ליבו של האדם עם לקות הראיה על שינוי או מכשול בנתיב ההליכה.משטח אזהרה יוצב באזורים בהם שינוי בסביבה עלול להוות סכנה להולך הרגל כגון מעבר חציה, מדרכה, מדרגות, כניסה/יציאה ממבנה וכדו'.

 

סימון הכוונה, מאתר - מטרת פסי ההכוונה הינה להדריך את האדם בעל לקות הראיה אל היעד הרצוי. הם מתווים לו מסלול הליכה ויכולים לסמן שינויים בתווי המסלול.

סימני אזהרה בדידים - סימנים אלה מגיעים בצורות שונות כגון גבשושיות אזהרה או סימן מוביל בדיד, מוצרים אלה עשויים ממגוון חומרים שונים ובצבעים שונים. ניתנים לשימוש פנימי וחיצוני תוך כדי התאמה לתשתיות השונות. 

 

 

פרטים ולקבלת הצעת מחיר ניתן לפנות:

עופרה ינוביץ מנהלת נגישות מוסדות ציבור - ofra@mehalev.com  03-7180300

אנה קריימן נגישות מוסדות ציבור - ana@mehalev.com  03-7180300

 

מהלב - מביאים אותך ליעד!
 

סימני אזהרה בדידים - מסמרות

מסמרה

 
 סימון הכוונה מאתר - פסי הכוונה

משטח פסים לבנים

 


סימון אזהרה - משטח אזהרה

משטח גבשושיות לבנות