מהלב-קילים מיישמת את הניסיון המקצועי שצברה ב 65 שנות פעילותה לטובת ביצוע הנגישות לאנשים עם מגבלות. מהלב מובילה פרוייקטים רבים בתחום הנגישות, הנגישה אלפי מוסדות ושירותים לציבור ושיפרה לעין ערוך את איכות חייהם של אנשים עם מגבלות. 

אנו שמחים להציג בפניכם את הגיליון השביעי של חדשות מנגישים, לקט חדשות אלקטרוני המכיל מידע בנושא פתרונות טכנולוגיים לטובת נגישות עבור מקומות המעניקים שירות לציבור. הציוד מיוצר חלקו בחו"ל וחלקו בישראל במפעל תעסוקתי לאנשים עם מוגבלות בפ"ת.

הקובץ יופץ באמצעות הדואר האלקטרוני לרשימת התפוצה. נמענים המבקשים להסיר עצמם מרשימת התפוצה, מתבקשים לשלוח הודעה עם המילים "מבקש להסיר" לכתובת kilim@mehalev.com
קריאה מהנה ונגישה

ללכת בעקבות הקול - STEP HEAR באפליקציה

ללכת בעקבות הקול

"קול קורא - כולנו נעזרים בקולות לקבלת אינפורמציה מהסביבה ולגבי הסביבה בה אנחנו מצויים. האינפורמציה הקולית מחזקת את האינפורמציה החזותית שאנחנו קולטים באמצעות הראיה ומאפשרת לנו לנתב את דרכנו, לזהות את המכשולים בדרך ולהגיע למחוז חפצנו. עבור אנשים עם מגבלות ראיה מהווים קולות מהסביבה מצפן למציאת דרכם, בהעדר מקור חזותי זוהי דרכם לנתב בחשיכה..."

קראו עוד

תיאור קולי בהצגות, מופעים ואירועים

הנגשה קולית באירועים

תיאטרון - "מקום מושב הצופים" (בתרגום מיוונית העתיקה). הצגת סיפור בפני קהל והעברת המסרים בעזרת דיבור, תנועה, תפאורה, קול, תאורה, שפת גוף אשר מהווה בילוי עבור אנשים רבים.  עבור אדם עיוור או עם לקות ראייה המבקש להינות מהצגה, הופעה, צפייה באירועי ספורט החוויה הינה חלקית או לא קיימת, מכיוון שהוא אינו רואה את המתרחש על הבמה/מגרש. 

קראו עוד

"רבות נכתב על שימוש בגלי הקול לניתוב דרכם של אנשים עם מגבלת ראיה במרחב, אם באמצעות הקשה על הרצפות במקל הנחייה ואם באמצעות השמעת קולות לזיהוי עצמים בדרך. בהעדר תמונה חזותית ברורה, משלימים אנשים עם מגבלת ראיה את תמונת הדרך והמקום באמצעים אחרים העומדים לרשותם - ביניהם חוש השמיעה...

מערכת STEP HEAR פותחה במטרה להעניק לאנשים אלו את העצמאות והביטחון להגיע ממקום למקום. מטרת המערכת היא לאפשר לאדם עם ראייה לזהות את המקום אליו הגיע ולקבל הכוונה להמשך דרכו... "

"ללכת בעקבות הקול" - מגזין "עניין של גישה" , גיליון 17, אוקטובר 2014

מנגישים את הדרך בשבילך

פתרונות נגישות למגבלה פיזית בעזרת הסמרטפון

הנגישות בקצות אצבעותייך

מערכת זימון שירות נגיש בעזרת אפליקציה בסמרטפון מאפשרת לאנשים עם  עם מגבלה פיסית, קוגניטיבית או כל קושי אחר לקרוא לאיש צוות לקבלת עזרה באופן עצמאי ומכובד.
קראו עוד
אמצעי הכוונה ואזהרה

אמצעים מישושיים להכוונה ואזהרה

מהלב עוסקת בפיתוח תחום אמצעי הכוונה ואזהרה והינה ייבואנית של ציוד התואם את התקן הישראלי על מנת לאפשר לאנשים בעלי לקות ראייה לנוע בבטחה בצורה עצמאית ומכובדת כפי שחוק הנגישות קובע.


קראו עוד
מורכב בישראל

הציוד מורכב בישראל במפעל תעסוקתי לאנשים עם מוגבלות.