רשת שופרסל - מנגישה את סניפיה לאנשים עם מוגבלויות


רשת שופרסל הינה רשת הקמעונות הגדולה ביותר כיום בישראל. הרשת הוקמה בשנת 1958 בשם שופר-סל, שם הנגזר מהביטוי "שופרא דשופרא". שופרסל מונה מאות סניפים הפזורים בכל רחבי הארץ ומעסיקה כ- 10,000 עובדים המעניקים את השירות לקהל הרחב מדן ועד אילת.
 

הרשת חורטת על דגלה את מחויבתה לשירות המקצועי והטוב ביותר, מובילותה ונגישותה לציבור- במגוון מוצרים, מגוון מחירים וזמינות החנויות בכל רחבי הארץ. החל משנת 2003 פועלת הרשת לקידום נושא הנגישות לאנשים עם מוגבלויות כמחויבות חברתית וכראיה כלכלית, כפי שמייצגת את מדיניותה של עמותת נגישות ישראל ופורום העסקים של העמותה - "עסק נגיש = עסק מרוויח".
 

במסגרת ההחלטה לבצע נגישות בסניפים לטובת אנשים עם מוגבלויות החלה הרשת בתכנון וביצוע נגישות לאנשים עם מגבלה פיסית בסניפים החדשים; הרחבת המעברים, הכנסת שרותי נכים, הוספת חניות נכים, החלפת גרמי מדרגות בשיפועים, רכישת עגלות קניות לכסאות גלגלים ועוד.
 

לפני כשנתיים החליטה רשת שופרסל להיכנס לפרויקט הנגשה נרחב גם לאנשים עם מגבלות חושיות. הרשת בחנה היטב את הפתרונות הטכנולוגיים לביצוע הנגישות ואת יעילותם ומינתה לצורך כך מנהלי ביצוע מקצועיים תוך ליווי ומעקב של עמותת נגישות ישראל.
 

לאחר שהושלם בהצלחה פיילוט במספר סניפים, אישרה הרשת את הפרויקט והנגשת הסניפים עברה לשלב הביצוע. בימים אלו הושלמה נגישות בלמעלה מ- 200 סניפי שופרסל בכל רחבי הארץ.
 

בסניפים הותקנו מערכות מהסוגים שלהלן:
מערכת הכוונה קולית STEP HEAR לאדם עם מגבלת ראיה - בכניסה לסניף, מעל לקופה הנגישה ובמידת הצורך בעמדות נוספות בסניף. המערכת מאפשרת לאנשים בעלי עיוורון או מגבלת ראיה לקבל מידע לגבי המקום אליו הגיעו, השירותים הניתנים בו והכוונה להמשך הדרך.
אדם בעל מגבלת ראיה יכול להבחין ביחידת מידע קרובה לאור רטט וצפצוף של יחידת השלט המצויה בידיו. לחיצה על הלחיץ הראשון תפעיל הודעת קבלת פנים מוקלטת, לחיצה על הלחיץ השני תפעיל הודעת מידע והכוונה קולית והלחצן השלישי ישמש לשפה זרה.
כך יכול אדם עם מגבלה להבחין בכניסה לסניף ובקופות הנגישות באופן עצמי. בנוסף מאפשרת המערכת לאדם נותן השירות להציע את עזרתו לאדם המפעיל את המערכת.
 

מערכת לולאת השראה אקוסטית LOOPHEAR לאדם עם מגבלת שמיעה- בעמדת הקופה הנגישות ובעמדת קופה ראשית. המערכת מאפשרת שמיעה ברורה והבנה מרבית לקונים עם מגבלת שמיעה. למערכת יתרונות טכניים המאפשרים מענה לאנשים המשתמשים במכשירי שמיעה בעלי מצב "T", אנשים שאינם משתמשים במכשירי שמיעה בעלי מצב "T" או מושתלים.
במערכת מותקנת לולאת השראה המשדרת את דברי הקופאית ישירות אל מכשיר השמיעה של הקונה ללא רעשי רקע או הפרעות אקוסטיות. במערכת שפופרת להקניית שמיעה אקוסטית עבור אנשים שאינם נעשים במכשיר שמיעה במצב "T", ע"י הצמדת השפופרת אל אוזנו של המשתמש וויסות העוצמה יכול הקונה לשמוע בבירור את דברי הקופאי.
למערכת עזרים נוספים להתאמה נכונה לעמדה בו מתבצע השימוש במערכת - מיקרופון חיצוני לטובת סינון רעשים והתקנה ע"ג שולחן רחב, התקן קיבוע של המערכת לעמדה כולל כפתור שחרור להעברת היחידה לקופה אחרת בעל הצורך.
 

מערכת זימון שירות נגישCALL HEAR לאדם עם מגבלה פיסית, חושים או קוגניטיבית- ליד עמדת המקררים ובשירותי הנכים. המערכת מורכבת מלוח קריאה לעזרה וצלצלן המותקן בקופה הראשית או המחלקה הרלוונטית. במידה ואדם הזקוק לעזרה מפעיל את הלחצן, נורה וצלצול יופעלו בעמדה המתאימה ונותן השירות יוכל לגשת ולהעניק עזרה ללקוח.
 


 
 shufersal